Sokaktaki lacivert su vatandaşlarda merak uyandırdı

İstanbul Güneşli’de tekstil fabrikasında kullanıldığı iddia edilen kot boyası ve tekstil atıkları, kanalizasyon giderini tıkayarak sokağı lacivert renge boyadı. Rögar kapağından çıkan renkli su, vatandaşlara şaşkınlık yaşattı.

Güneşli'de tıkanan kanalizasyon giderinden çıkan renkli su, sokağı lacivert renge boyadı. Rögar kapağından çıkan lacivert renkteki su, araç sürücülerini şaşırttı. Su baskınına bölgede bulunan bir tekstil fabrikasında kullanılan kumaş boyasının ve atıkların neden olduğu düşünülürken, çevredeki vatandaşlarda duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar ise suyun kimyasal olabileceği endişesini yaşadı.


Dört gündür suyun yola aktığını belirten Duran Öztürk isimli vatandaş, " Çevreye verilen kirliliği herkes görüyor. Dün İSKİ görevlileri de geldi, geri gitti. 15 günde bir burası tıkanıyor. Bunun nedeni yukarıda fabrikalar var onlar. Kumaş, fabrikaları var. Burayı defalarca gelip temizlediler ama 3 gün sonra tekrar oluyor. Burası 4- 5 gündür böyle. Tekstil boyası, baskı ürünleri boyası. Kimyevi maddeler bunlar. Burada herkes rahatsız oluyor" dedi.
Salih Ateş isimli vatandaş ise, "Mimar Sinan Caddesinde oturuyorum. Burası hemen hemen her zaman böyle oluyor. Belediyenin ekipleri gelip temizliyor ama Şurada bir kot fabrikası olduğunu söylüyorlar. Oradan oluyormuş. Çok kötü bir görüntü var. Burası böyle kaç gündür" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN