Suçunu böyle itiraf etti

Adana'da yüzde 87 engelli bir kişinin kimliğini kullanırken otomobilde uyuşturucu yakalattığı için engelli gencin cezaevine girmesine neden olan şahıs, "Bu olayı engelli gencin teyzesi benim kafama soktu. İkimiz arasında bir sırdı" dedi.

Annesi ve babası ayrı olan yüzde 87 engelli Yasin Avşar'a kimse sahip çıkmadığı için teyzesi Şengül Ballı (62) bakmaya başladı. Bir süre sonra engelli Yasin Avşar'a ehliyetsiz araç kullanmaktan bin 600 lira para cezası geldi. Ballı, para cezası gelen şahsın yüzde 87 zihinsel ve bedensel engelli olduğunu kanıtlayarak para cezasını iptal ettirdi.
Bir süre sonra ise Avşar'a "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası geldi. Bu nedenle polis Avşar'ı yakalayarak cezaevine götürdü. Bu olay üzerine teyze Ballı, yeğeni Avşar'ın üvey kız kardeşi Ebru K. yüzünden cezaevine düştüğünü savunarak, "Kız kardeşi Adana'ya geldiği sırada Yasin'in kimliğini alıp değiştirme bahanesiyle nüfus müdürlüğüne götürerek kimliği değiştirip üzerine de kendi kocası Erdal E.'nin fotoğrafını yapıştırmış. Bundan bizim haberimiz yok. Kimlik Yasin'in fotoğraf Erdal'ın olmuş. Erdal'da Konya'da otomobil ile giderken polis durdurmuş, otomobilde uyuşturucu çıkmış bu nedenle ceza aldı" demişti.
Olayın faili Erdal E. ise yaptığı açıklamada, eşinin bu işlerle hiç alakası olmadığını, asıl suç ortağının Yasin'in teyzesi Şengül Ballı olduğunu söyledi. Erdal E, "Bende ne kadar suç varsa bu kadında da var. Bu olay Şengül Ballı ve benim aramda bir sırdı. Ama Yasin tutuklanınca Şengül Ballı, beni yarı yolda sattı. Olayların sebebi de bu işi benim kafama sokan da Şengül Ballı'dır. Ben nereden bilirdim Yasin'in böyle kimliğini almayı, aynı doğumlu olduğumuzu, kendi bana teklif etti. İlk başladığımızda bin lira verdim. Ondan sonra ben bu kadından bir daha kurtulamadım. Devamlı benimle tehdit amaçlı konuştu. Etini yedi, birasını içti, parasını aldı. bin 600 lira ceza geldi dedi. 2 bin lira verdim. Götürüp yatırıp yatırmadığını bilmiyorum. Ben bu kadına yıllarca para verdim. Umre'ye gidiyorum diyerek milleti kandırdı. Umreye giden kadın böyle mi olur. Her ne kadar ben suçlu olsam da bu kadında suçludur. Bu kadının bu konuda ceza almasını istiyorum. O mahallede oturanlar herkes bu kadının Yasin ile Adullah'ı dilendirdiğini biliyor" diye konuştu.
Bu arada engelli Yasin Avşar'ın teyzesinin başvuruları sonucu bir hafta cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN