Sürücüsüz hareket eden araç güvenlik kamerasında

İzmir'in Konak ilçesinde bağlı Kahramanlar semtinde sürücüsü olmayan otomobilin kendi kendine hareket ettiği iddia edildi. İçerisinde sürücüsü olmayan aracın aniden çalışarak önündeki dubaları zorlaması ise bir dükkanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

İzmir'in Konak ilçesinde iftar yemeği davetine gelen Faruk Güzar isimli bir vatandaş, aracını sokaktaki bir noktaya park etti. Aracın üzerinden kontağı alan Güzar, araç kapılarını da kilitledikten sonra iftar yemeğine katıldı.
Araç kendi kendine çalışarak hareket etti
Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde park halindeki araç bir müddet sonra kendi kendine çalışarak hareket etmeye başlıyor.. Herkesin şaşkın bakışları arasında önündeki kaldırımı çıkmaya çalışan araç, önündeki demir dubanın da engel olmasıyla duruyor. Önünde kaldırım olması olası bir kazanın önünde geçerken, araçtan bir anda dumanlar yükseliyor. Olaya şahit olan binanın güvenliği ise, hemen durumu araç sahibine bildirdi. Apar topar aracının başına gelen Faruk Güzar, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Hemen anahtar yardımıyla kapıları açan Güzar, akü kutup başlarını sökerek aracın elektriksel bağlantısını kesti.
Olay güvenlik kameralarına yansıdı
Olayı araştıran Faruk Güzar, çevreden bir güvenlik kamerası buldu. Kameraları inceleyen Güzar, aracın kendi kendine hareket ettiğini görünce şok oldu. Faruk Güzar, yaşanan olayı şaşkınlıkla anlatarak, "Akşam 20:30'da gördüğünüz yere aracı park ettim. Kontağı kilitledim, kapıları kapattım, anahtarı aldım yukarı çıktım. Biz yukarı iftara çıktık. İftar oldu yemeği yedik tam çay aldık çayı içeceğiz buradaki güvenlikçi arkadaş koştura koştura yukarı geldi 'araba yanıyor duman çıkıyor' dedi. 'Kimin araba' falan dedik koştuk aşağıya indik benim araba hemen kaputu açtım akünün kutup başını söktüm sonra bir baktım araba olduğu yerden hamle yapmış gelmiş buraya vurmuş. Ondan sonra kamera kaydını izledik araba kendi kendine hareket etmiş" dedi. Faruk Güzar, aracı çekici vasıtasıyla servise çektirirken, servis şimdi aracın kendi kendine çalışmasının nedenini araştırıyor.
BİZE ULAŞIN