Taliban kızlar okumasın diye yüzlerine kezzap atıyor

Afganistan’da çıkan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan 18 yaşında lise son sınıf öğrencisi Nesrin Ahmedi, "Taliban, kızlar okumasın diye yüzlerine kezzap atıyor" dedi.

Afganistan'da Okurken savaştan dolayı ailesi ile birlikte kaçmak zorunda kalan 18 yaşında ki Nesrin Ahmedi, 2 senedir Giresun da yaşadıklarını ve burada çok mutlu olduklarını belirterek," Giresun çok güzel bir şehir, biz çok seviyoruz Giresun'u burada insanlar bize çok iyi davranıyorlar" dedi.

''Taliban kızlar okumasın diye yüzlerine kezzap atıyordu''

Talibanların İnsanlara hiç acımadan işkence ettiğini söyleyen Ahmedi," İnsanlar Afganistan da acı çekiyorlar, Taliban insanların başlarını hiç acımadan kesiyor. Diyen Ahmedi ," Afganistan da Okumanın zor olduğunu belirterek, Kızların okula gitmesini istemiyorlar, izin vermiyorlar her gün bombalar patlıyor nerede patlayacağı belli değil. Ben okumayı çok seviyorum ama orada benim için çok zordu her gün korku ile okula gidip eve geliyordum. Ne zaman nerede bomba patlayacağı belli değildi. Taliban okulumuza geliyordu kızlar okumasın diye yüzlerine kezzap atıyordu." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN