Tezkeresini alan askerden ailesine göz yaşartan sürpriz!

Hakkari Şemdinli 34. Hudut Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan 21 yaşındaki Emre Bıçak, tezkeresini aldıktan sonra ailesine sürpriz yaparak bir gün erken gelip, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Deliktaş Mahallesinde ikamet eden ailesinin karşısına aniden çıkıp tekmil vermesiyle, anne ve babası sevince boğuldu.

Tezkeresini alan asker aniden ailesinin karşısında tekmil vermesi ailesini sevince boğdu!


Hakkari Şemdinli 34. Hudut Tugayı Komutanlığında 9 ay askerlik yapan 21 yaşındaki Emre Bıçak, tezkeresini aldıktan sonra ailesine bir gün geç geleceğini söylemesinin ardından aniden anne ve babasının karşısına çıkarak tekmil vermesi, ailesine sevinç göz yaşları döktürdü. Emre Bıçak, dayısı Mevlüt Oğuzhan'ı arayarak ailesine bir gün geç geleceğini iletmesini istedi. Dayısı ile anlaşan 21 yaşındaki Emre, ailesine Cumartesi günü saat 18.00 civarlarında evde olacağını söyledi. Ancak Cuma akşamı saat 21.30'da, dayısı Emre'yi otogardan alarak ani bir şekilde ailesinin karşısına çıktı. Sürprizden habersiz olan anne Zehra ve baba Muhammet Bıçak çifti uzun süredir askerde olan oğullarını birden karşısında tekmil verdiğini görünce büyük bir heyecan yaşayarak, sevinç gözyaşlarına hakim olamadılar. Aniden içeri girerek, uzun tekmil veren Emre'nin ailesi kısa süreli bir şok yaşadı.


"Bundan sonra onların emrindeyim"
Anne ve babasının karşısında tekmil vermek istemesinin nedeninin bundan sonra onların emrinde olduğunu göstermek için olduğunu belirten Emre Bıçak, "Askerlerin gece vakti yatağa yattığında düşünmek için çok vakti oluyor. Gidiyim aileme nasıl bir sürpriz yapayım, nasıl bir karşılama yapayım, nasıl mutlu olurlar, bunları düşünüyorsunuz. Aklıma böyle bir fikir geldi. Aradım dayımı, böyle bir planım var, yapalım mı? dedim. Sağ olsun dayım da geldi, otogardan aldı. Yukarı çıkınca da, uzun tekmili verdim. Tabi ben de içine ekledim bir şeyler. Askerlik çok farklı bir duygu, askerde gösterdiğim saygı ve sevgiyi aileme de göstermek istedim. Çünkü benim oraya gitmemi sağlayan ailem, öyle bir sürpriz yapmak istemiştim" dedi.


"Tarif edemediği bir duygu yaşıyorum"
Tarif edemediği bir duygu yaşadığını ifade eden 21 yaşındaki Bıçak, "Tabi aylarca orada, sürekli komutan, asker arkadaşı görüyorsun, anne-babadan uzaksın, gelir gelmez gelir gelmez bir gariplik oldu içimde, bir burukluk mu desem, bir mutluluk mu desem, anlam veremediğim bir duygu oldu. Anlatılmaz bir duygu, yaşanmalı. Annemin huyunu çok iyi bilirim eminim o an heyecandan titremiştir. Kalbi çarpmış ve çok şiddetli bir duygu içine girmiştir. Babam ise her zaman en büyük destekçimdi. Eminim ailem çok mutlu olmuşlardır beni ilk gördüklerinde. Ayaklarından can kesilmiştir" diye belirtti.


"O anda kalbim o kadar attı ki bayılacağım sandım"
Oğullarını karşısında gördüğü an kalbinin çok hızlı attığını söyleyen 41 yaşındaki anne Zehra Bıçak, ayaklarının yerden kesildiğini, bayılacağını sandığını ifade etti. Anne Bıçak, "Nefes alamadım, çok güzel bir duygu, Allah her anneyi babayı sağ salim evlatlarına kavuştursun. Anlatılamayacak kadar güzel bir duygu. Şükürler olsun kavuşturana. Çok güzel bir sürpriz oldu. Hiç bir şeyden haberim yoktu. Evde otururken birden girdi içeriye girince kalbim o kadar attı ki, bayılacağım sandım o anda. Bir gün sonra geleceğini sanıyordum. O kadar mutlu oldum ki anlatılmaz bir sürprizdi. Bir de öyle tekmil vermesi, heyecandan kalbim patlayacak sandım. Sarılınca ağladım, mutluluk gözyaşları döktüm. Askerliğini bitirdi, artık evlilik sırası geldi. Hayırlı insanlar çıkarsa karşısına evlenebilir" dedi.


"Kendi askerlik zamanımı hatırladım, çok etkilendim"
Oğlunun tekmil vererek içeri girmesinin kendisini çok etkilediğini dile getiren 45 yaşındaki baba Muhammet Bıçak, kendi askerlik zamanlarını hatırladığını kaydetti. Baba Bıçak, "Oğlumuzun gelmesi bizim için aşırı bir heyecan oldu. Çünkü beklemediğimiz bir anda geldi. Asker babası olmak farklı bir duygu hüzün keder endişe her şeyi bir arada yaşıyor. Ama en çokta gurur verici. Herkes sağ salim ailesine kavuşmasını diliyorum. Orada vatani görevini yapan bütün çocuklar bizim evlatlarımız. Birine zarar gelse hepimiz üzülüyoruz. Allah herkese bu duyguyu tattırsın, asker olmak herkese nasip olmaz. Oğlum geldiği gün heyecandan ne yapacağımızı şaşırdık. Beklemediğimiz bir anda geldiği için. Çok güzel oldu bizim için. Benim için çok güzel bir sürpriz oldu, çok beğendim" şeklinde konuştu.
Torununu çok özlediğini, onu aniden karşısında görünce çok şaşırdığını belirten 83 yaşındaki Hanım Bıçak, "Çok büyük sürpriz yaparak geldi. Çok yollarını gözledik. Allah'ıma çok şükür sağ salim geldi. Herkesin ana kuzularını ailelerine kavuştursun. Torunumu karşımda görünce sarıldım. Bir gün sonra geleceğini biliyorduk. Bir gün önce sürpriz yaparak gelmiş. Kavuştuğumuz için çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN