Tokat Belediye Başkanı kazada yaralandı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun makam aracının şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre; Ankara'dan Tokat'a dönen Celal Eroğlu idaresindeki otomobil, sabahın erken saatlerinde Tokat-Turhal karayolu Söngüt mevkiinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı.
Kazada araç sürücü ile birlikte Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Bay ve AK Parti Almus İlçe Başkanı Yaşar Güngör yaralandı. Başkan Eroğlu, Celal Eroğlu ile Ahmet Bay Tokat Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, Yaşar Güngör ise Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Başkan Eroğlu, hastanede vatandaşlar ve partililerin geçmiş olsun dileklerini kabul etti.
Kazayı basın mensuplarına değerlendiren Başkan Eroğlu, "Gece 01.30 gibi Ankara'dan yola çıktık. Söngüt civarında arabamız, orada aşırı bir kanaldan kaynaklı bir su birikimi olmuş. Şoför arkadaşın ifadesine göre 100 kilometre civarında gidiyormuşuz. Tabi aşırı su birikintisi olunca arabanın hakimiyeti kaybolmuş ve sağ tarafındaki tarlaya bir kaç takla atmak suretiyle arabamız orada durdu. Allaha çok şükür bir sıkıntımız yok. Sadece sol elimizin üzerine altı, yedi tane dikiş atıldı. Onun haricinde her tarafımız sapa sağlam" dedi.
Yaralılardan Celal Eroğlu ile Ahmet Bay'ın genel sağlık durumunun iyi olduğu Yaşar Güngör'ün vücudunda oluşan kırıklardan dolayı tedavi gördüğü öğrenildi.


BİZE ULAŞIN