TOMA'nın yangın söndürme anı kamerada

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yolu kapatan gruba müdahale eden Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA), cadde üzerinde yanan bir dükkana taşlanmasına rağmen müdahale etti. Göstericilerin saldırısına rağmen TOMA tarafından söndürülen o anları kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay dün gece merkez Bağlar ilçesi Sento Caddesi üzerinde meydana geldi. Yüzleri maskeli bir grup, yolu trafiğe kapatarak kimlik kontrolü yaptı. Yolun kapalı olduğu ihbarı alan polis, olay yerine giderek anonsla yolu açmaları yönünde uyarı yaptı. Polisin, anonsuna aldırış etmeyen grup TOMA'yı taşlamaya başladı. Bu sırada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı cadde üzerinde bulunan bir dükkandan alevler yükseldi. Yangının üst katlardaki evlere sıçramasını engellemek için TOMA'lar harekete geçti. Taşlanarak yoluna devam eden TOMA, yanan dükkana müdahale ederek yangını kontrol altına aldı. TOMA'nın taşlanmasına rağmen yanan dükkana müdahale ettiğini gören mahalleli vatandaşlar göstericilere tepki gösterdi.
Göstericiler daha sonra ara sokaklara kaçarak dağılırken polisin taşlanmasına rağmen yangına müdahale etmesi ise vatandaşlar tarafından taktir topladı.
BİZE ULAŞIN