Trabzon'da tehlikeli gerginlik

Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde doğu illerine gitmeye çalışan 2-3 kişilik bir grubun otobüs bileti almaya çalıştığı sırada yaşanan tartışma gerginliğe neden oldu.

Trabzon'un Maçka ilçesindeki rehabilitasyon merkezine tedavi için Siirt'ten geldikleri belirtilen biri sakat 3 kişi ile dün hastanede çıkan ve büyüyen gerginlik bugün de devam etti. Siirtli vatandaşların hastaneden taburcu edilerek Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelmesi üzerine gerginlik otobüs terminaline sıçradı. "Terör propagandası yapılıyor" iddiası terminalde de sürünce grup ile terminaldeki vatandaşlar arasında yine öfkeli anlar yaşandı. Polis ekiplerinin araya girmesi ile 2-3 kişilik grup, bir otobüs firmasının yazıhanesinin içerisine alınırken, çok sayıda kişi otobüs terminali dışında grubun dışarı çıkartılmasını bekledi.
Terminale gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da kızgın kalabalığı sakinleştirmek için bir konuşma yaparken, polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Kalabalığın dağılmaması üzerine bölgeye TOMA aracı çağrılırken, bu defa da aracın çağrılması kalabalığın tepkisine neden olunca araç tekrar bölgeden geri gönderildi. Yaklaşık 2 saatlik bekleyişin ardından 2-3 kişilik grup, polis kıyafeti giydirilerek kalabalığın dikkati çekilmeden binadan çıkartılarak tedavileri için hastaneye götürüldü.
BİZE ULAŞIN