Trafik ekiplerinden modifiyeli araç uygulaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekipleri asayiş ve önleyici ekip destekli, modifiyeli araçlara yönelik egzoz kontrolü ve genel trafik uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan uygulamada çok sayıda araç sürücünün ehliyetine el konuldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekipleri, Kadıköy Caddebostan'da gece saatlerinde modifiyeli araçlara yönelik egzoz kontrolü ve genel trafik uygulaması gerçekleştirdi. Trafik polisleri ve motorize ekiplerin görev yaptığı uygulamada, asayiş ve önleyici ekipleri de destek verdi. Modifiyeli araçlar üzerinde uygulama yapan ekipler, egzozlarından yüksek ses çıkan ve abartı egzoz bulunan araçlara, cezai işlem uygulandı. Uygulama noktasından hızla kaçan bir otomobil motorize polis ekipleri tarafından takip edildi. Yakalanan aracın trafikten men edildiği öğrenildi. Uygulamada muayenesi ve ruhsatı olmayan bazı araçlarında cezai işlem uygulanarak çekici yardımıyla otoparka çekildi.
Öte yandan plakası araç üzerine olmadığı gerekçesiyle ceza alan Trafik Müşaviri olduğunu iddia eden Mücahit Bozkurt, plakanın takılı olmadığı için ceza işlem uygulandığını, kanunen cezai işlem uygulanmasının doğru olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN