Türk Sineması'nın 'Sultan'ı bu manzarayı görünce gözyaşları tutamadı

Yeşilçam’ın Sultanı Türkan Şoray, Üsküdar’da sevenleriyle bir araya geldi. Şoray, gördüğü yoğun ilgi karşısında gözyaşlarına boğuldu.

İstanbul'da Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği sunucu Pelin Çift'in Yeşilçam Söyleşileri kapsamında sunduğu programın konuğu Yeşilçam'ın "Sultan"ı Türkan Şoray oldu. Usta sanatçı sahneye gelir gelmez, salonu tıklım tıklım dolduran sevenleri Şoray'ı dakikalarca ayakta alkışladı. Gördüğü yoğun ilgi karşısında Türkan Şoray gözyaşlarını tutamadı. Türkan Şoray'ı izlemek için vatandaşlar salonu doldururken, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de izleyenler arasında yerini aldı. Program sonunda ise Başkan Türkmen, Türkan Şoray'a Osmanlı'da sarayın sultanlarını simgeleyen bir maket hediye etti. Şoray, sevenlerini arkasına alarak özçekim yapmayı da ihmal etmedi.


"Şöhret hiçbir zaman benim için önemli olmadı"
Şöhretin hiçbir zaman kendisi için önemli olmadığını belirten usta sanatçı Türkan Şoray, "Benim için bugün o kadar güzel bir gün ki bunu tüm kalbimle söylüyorum. Sevilmek her şeyin üstünde benim için. Şöhret hiçbir zaman benim için önemli olmadı, önemli olan bu saatte buraya gelen bu kalabalık. Hiçbir zaman da 'ben şu oldum' demedim. Zaten bizim seyircimiz de hemen samimiyeti hissedebiliyor. Bunu benim seyircimin hissettiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN