Vehbi Dinçcan, son yolculuğuna uğurlandı

Magazin basınının usta isimlerinden Vehbi Dinçcan, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Ünlü isimlerin katıldığı cenaze töreninde Dinçcan'ı son yolculuğunda yalnız bırakmayan sanatçı Orhan Gencebay, "Çok eski dostumuzu kaybettik" dedi.

Geçtiğimiz günlerde damar tıkanıklığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede anjiyo sırasında kalbine yenik düşen ünlü gazeteci Vehbi Dinçcan, Üsküdar Şakirin Camisi'nde son yolculuğuna uğurlandı. Usta gazeteci için öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Ünlü gazetecinin cenazesi sanatçı akımına uğrarken, eşi Lale Dinçcan ve kızları Irmak, Mehtap, Deniz cenaze töreni esnasında sinir krizi geçirdi. Ünlü gazeteci, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.
ORHAN GENCEBAY'DAN AYDAN ŞENER'E SANATÇI SELİ
Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, çok üzgün olduğunu belirterek, "Çok eski dostumuzu kaybettik. Basınımıza, medyamıza çok emeği geçen bir dostumuzdu. Allah rahmet eylesin. Seveni de çoktu. Tüm ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum" diye konuştu.
Ünlü gazetecinin cenaze töreninde bulunan isimlerden biri olan Türk Pop'unun efsanevi ismi Erol Evgin ise, "Benim de çok eski, 40 yıllık bir dostumdu. En son bir yıl oldu görüşeli diye tahmin ediyorum. Çalıştığım yere gelmişti ve röportaj yapıp, sohbet etmiştik. Çok iyi ve başarılı bir insandı. Allah rahmet diliyorum, tüm sevenlerine ve magazin basınına baş sağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.
"AĞABEY KARDEŞ GİBİYDİK"
Muazzez Ersoy yaşadığı üzüntüyü ise, "Onu sevenlerin, sanat dünyasının, magazin dünyasının, hepimizin başı sağ olsun" sözleriyle dile getirdi.
Ünlü gazeteciyle ağabey kardeş gibi olduklarını söyleyen Aydan Şener ise, "Gazeteci sanatçı ilişkisinden çok biz onunla ağabey kardeş gibiydik. Çok üzgünüm ve kelimelerle anlatamam" şeklinde konuştu.
Dinçcan'ın cenazesi cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı'na götürüldü.
BİZE ULAŞIN