Yeni doğan bebeği annesi öldürmüş

Tunceli'de Munzur çayında çanta içinde cesedi bulunan bebeği annesi öldürmüş

Tunceli'nin Munzur çayı üzerinde yüzen bir çantanın balıkçılar tarafından bulunması ile ortaya çıkan bebek cinayeti aydınlatıldı. Çantadan kız bebek cesedinin çıkması üzerine Jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırmada cinayetin anne Senem Yıldırım tarafından işlendiği ortaya çıktı. Tunceli Devlet Hastanesi'nde çalışan anne Senem Yıldırım Jandarma'da verdiği ifadesinde suçunu itiraf ederek "aynı hastanede mesai arkadaşım olan biriyle istemediğim bir ilişki yaşadım. Bebeği kendi başıma doğurduktan sonra onu boğarak bir çantaya koyup nehre attım" dedi

Tunceli il merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Munzur çayının Anafatma mevkiinde 2 gün önce balık avlayan vatandaşlar nehrin üzerinde yüzen bir çanta görünce sudan çıkardı. Çantayı açan vatandaşlar içinde bir kız bebek cesedi olduğunu görünce durumu Jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede bebeğin bir naylonla kaplandığı ve daha sonra beze sarılarak çantaya konulduğu belirlendi. Tunceli Devlet hastanesinde yapılan otopside ise bir kaç saatlik olan bebeğin bebeğin boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında sonucunda bebekten alınan kan örnekleri ile yola çıkan Jandarma ekipleri Tunceli Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerinde kan örnekleri araştırması yaparak bebeği boğan kişinin izine rastlandı. Jandama ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu katilin Tunceli Devlet Hastanesi'nde veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak çalışan Senem Yıldırım(28) olduğu ortaya çıktı. Jandarma Ekipleri tarafından gözaltına alınan Senem Yıldırım'ın ilk sorgusunda bebeği kendisinin boğduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

ANNENİN DEHŞET İFADESİ

Bebeği nasıl boğduğunu Jandarma ekiplerinin sorgusunda detaylarıyla anlatan anne Senem Yıldırım şunları söyledi: "Ben normalda göbekli olan bir kadınım. Geniş kıyafet giyerim. Aynı hastanede mesai arkadaşım olan biriyle istemediğim bir ilişki yaşadım. Evime gelen erkek arkadaşım benimle zorla sevişti ve hamile kaldığımı çok sonra öğrendim. Hamile olduğumu 3 veya 4. aylarda öğrendim. Bende sürekli kanamalar oluyordu. Ben adet zannediyordum. Sonra hamile olduğumu öğrendim ve kimseye söylemedim. Tunceli il merkezinde ağabeyimin evinde kalıyordum. Hiçbiri hamile olduğumu bilmiyordu. Hamileliğimin son günlerinde köye gittim ve köyde kaldım. Mazgirt ilçesi Ortaharman köyünde bebeği doğurdum. Geçtiğimiz Pazar günü köydeyken sancım oldu. Kendimi odaya kapattım sonra bebeği kendi imkanlarımla tek başına doğurdum. Bebek karnımda çıkar çıkmaz boğdum ve hemen yanımda getirdiğim beze sıkıca sardım. Sonra evde büyük bir kadın çantası vardı. Bebeği ona koyarak akşam saatlerinde Tunceli'ye gittim. Abimin evine gittim ne yapacağımı şaşırmıştım. Kuaföre gideceğim diyerek evden ayrıldım, sonra boğduğum bebeğimi Munzur vadisine doğru giderek Anafatma mevkiinde çanta içinde Munzur çayına atarak tekrar eve döndüm ve kimseye bişey demedim" dedi.

"KİMSENİN BİLMESİNİ İSTEMEDİĞİM İÇİN ÖLDÜRDÜM"
Anne Senem Yıldırım, Jandarma Ekipleri'nin sorgusunda hamileliğini neden gizlediği, kimseye söylemediğini ve bebeği niçin öldürdüğüyle ilgili sorulara ise "Doğurduğum bebek kız çocuğuydu. Köydeki evde doğurdum. Kanamam oldu bütün kanı temizledim. Evdeki bezleri yok ettim. Çocuk ağlamasın, ses duyulmasın diye doğar doğmaz ağzını kapatıp boğdum, Çok vicdan azabı çektim. Uzun süre düşündüm ne yapayım diye, bilmiyordum. Erkek arkadaşım içkili halde bana sahip oldu ve hamile kaldığımı o da bilmiyordu. Ama artık iş ortaya çıktı. İsmini size vereceğim. Bebeğimi çevrenin tepkisi olur diye boğdum. Çünkü ben bekardım, hastanede çalışıyordum. Kimse bilsin istemezdim. Bizim buralarda evlilik dışı çocuk doğuranı dışlarlar. Bende vicdan azabı çekmeme rağmen bunu yaptım çok pişmanım" dediği öğrenildi.
Senem Yıldırım'ın gözaltına anılmasından sonra Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla kendisinden kan ve DNA örnekleri alındığı ve Tunceli Devlet Hastanesi'nde yapılan muayanesinde çocuğu doğurduğu tespit edilerek kayıtlara geçirildi. Senem Yıldırım'ın yarın savcılığa çıkarılması bekleniyor.
Senem Yıldırım'ın kendi kişisel facebook sayfasında ise biçok kez yeni doğmuş bebek ile resimleri olduğu ve çocuklar ile ilgili birçok paylaşımı olduğu görüldü.


BİZE ULAŞIN