Zabıtadan iş yerlerine bayram denetimi

İzmir'de, Ramazan Bayramına sayılı günler kala Karşıyaka Belediyesi ekipleri tatlı ve şekerleme üretimi yapan iş yerlerine denetime çıkarak, temizlik ve hijyen kurallarına uymayanlar hakkında yasal işlem başlattı.

İzmir ve ilçelerinde Ramazan Bayramı sayılı günler kala tatlı ve şekerleme üreten iş yerlerine yönelik denetimler arttı. Karşıyaka Belediyesine bağlı zabıta ekipleri de ilçedeki işlerinde tek tek denetim yaptı. Üretim ve depolama alanları, kullanılan gıda malzemeleri, inceleyen ekipler, özelikle baklava ve tatlı üretimi yapan iş yerlerini titizlikle denetledi. Satıcılara etiket ve kilogram uyarısı da yapılırken, uygunsuz üretim ve satış yapılan işletmelere para ve kapatma cezası uygulandı.
"YASAL TEDBİRLERİ EKSİKSİZ UYGULAYACAĞIZ"
Halk sağlığını tehlikeye atacak hiçbir üretime izin vermeyeceklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka halkının daha sağlıklı ve hijyenik gıda tüketmesi için denetimlerimizi sürdüreceğiz. Uyarıları ve kuralları dikkate almayan esnaf için ise yasal tedbirleri eksiksiz uygulayacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN