Yalova’da Spor Merkezleri Törenle Açıldı

Yalova’da Spor Merkezleri Törenle Açıldı
Spor Genel Müdürlüğü’nün 77. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İl Spor Okulları ve Engelliler Spor Merkezleri 80 ille aynı anda Yalova’da da açıldı.
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar, Yalova Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, Yalova Defterdarı Mustafa Karadeniz, Yalova Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan katıldı.
Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan,"İl Müdürlüğümüz, 37 spor branşında, 25 antrenör ile birlikte, 37 spor branşında,15.171 lisanslı ve Engelliler Spor Merkezlerimizde 105 sporcumuza spor yaptırmaktayız. Yalova halkına 15 spor tesisinde hizmet vermektedir. 108 adet spor kulübü ile kocaman bir spor ailesi olduk. Ulusal, 1. Lig, 2. Lig ve Bölgesel Liglerde 14 takımımız ilimizi temsil etmektedir. 3150 ulusal müsabaka ve 4 Milli takım kampına ev sahipliği yaptık. Son iki yılda Yalova’mızda toplam maliyeti, 24 milyon lira yatırımlarla 8 yeni tesis hizmete açılışını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
Yalova’da ki sporcuların elde ettikleri başarıları aktaran Kaplan, “İlimizden 9 Antrenörümüz Milli Takımlarda görev yapmıştır. 88 sporcumuz Milli Sporcu olarak bizlere gurur yaşatmıştır. Sporcularımız, Türkiye Şampiyonalarında 93 altın, 62 gümüş, 75 bronz madalya, Dünya Şampiyonalarında 20 altın, 17 gümüş, 8 bronz, Avrupa Şampiyonlarında 27 altın, 20 gümüş, 12 bronz, Akdeniz Oyunlarında 1 altın ve 1 bronz, Balkan Şampiyonlarında 8 altın, 2 gümüş, 9 bronz, Dünya İslam Oyunlarında 1 Bronz Madalya Yalova’ya kazandırmışlardır" dedi.
BİZE ULAŞIN