Borcuna karşı oteli haczedildi

İbrahim Tatlıses'in 6.5 milyon TL değer biçilen Bodrum'daki oteline, Doğtaş şirketi tarafından iki milyon liralık borcuna karşı haciz kondu

Perşembe 07.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 07.05.2009
ABONE OL
Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in sahibi olduğu otellerin tefriş ve mobilya işlerini yapan Doğtaş şirketi, sanatçının Bodrum'daki oteline haciz koydurduklarını söyledi. Tatlıses'ten, yaptıkları iş karşılığı 2 milyon lira alacakları kaldığını belirten Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, sanatçının ödemeyi kabul etmemesi üzerine haciz yoluna gitmeye karar verdiklerini ve borcun bir kısmını aldıklarını söyledi. Geçen yıl basının karşısına çıkıp Kuran üzerine yemin ederek kimseye borcu olmadığını söyleyen Tatlıses'in açtığı davaları kaybettiğini vurgulayan Doğan, borcun tahsili için beklediklerini fakat kendilerine başka çare bırakmadığını aktardı. Doğan "Daha önce haciz konulan Kuşadası'ndaki oteli, 2008'de satışa çıkarılacaktı ancak bir gün kala bize 1 milyon lira ödeyerek sattırmadı. Şu anda yaklaşık 2 milyon lira alacağımız var. Bunun karşılığında da Bodrum'daki oteline haciz koydurduk, işlem devam ediyor. İbrahim Tatlıses ya bize parayı ödesin ya da otelin satışıyla tahsil edeceğiz" diye konuştu.

OTEL BU AY SATILACAK

Tatlıses'in, borcunu ödemek yerine dava açıp kendilerinden tazminat talep ettiğini ifade eden Doğan, "Bu dava mahkemece reddedildi. Bodrum'daki otelin değeri, bilirkişi raporuna göre 6.5 milyon lira olarak tespit edildi. Tatlıses buna itiraz ettiği için karar mahkeme tarafından inceleniyor. Bir kere daha itiraz hakkı olmadığı için Mayıs ayında satışa çıkacağı günü bekliyoruz. Oteli alma veya ortak olma gibi bir niyetimiz yok, sadece alacağımızın peşindeyiz" şeklinde konuştu.