Kayseri'de sobadan zehirlenme: 2 ölü

Kayseri'de sobadan karbonmonoksit gazı sızması sonucu anne ile kızı hayatını kaybetti, diğer kızı hastanede tedavi altına alındı.

Perşembe 07.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 07.05.2009 14:17
ABONE OL
Telat Altuntaş (35), çalıştığı tekstil fabrikasından dönüşünde sabah Barbaros Mahallesi Hakimiyet Caddesi Kızılırmak Siteleri'nin zemin katındaki evlerine geldiğinde, eşi Nuray Altuntaş (30) ve kızları Kader (10) ile Sevda (5) Altuntaş'ı yataklarında baygın buldu.

Olay yerine gelen sağlık görevlileri, Nuray Altuntaş ile kızı Kader Altuntaş'ın kömür sobasından karbonmonoksit gazı sızması sonucu zehirlenerek öldüğünü belirledi. Anne ile kızının cesetleri, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Durumu ağır olduğu belirlenen Sevda Altıntaş (5), Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

Anne ile kızının öldüğü eve gelen yakınları, uzun süre gözyaşı döktü. Eşini ve kızını kaybeden Telat Altuntaş ise yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

Yetkililer, ilk belirlemelere göre, zehirlenme olayının kömür sobasından karbonmonoksit gazı sızması sonucu meydana geldiğini, soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.