Bu hafta sekiz film gösterime giriyor

Uzay gemisi Atılgan'ın mürettebatının gençlik yıllarındaki ilk tanışma günlerinin öyküsünü anlatan Star Trek ile tüm zamanların en büyük macerasına hazır olun! Gösterime giren diğer filmler arasında çocuklar için Igor ve bu yıl iki Oscar kazanmış Milk'in yanı sıra Tetikçi 2: Yüksek Gerilim, Nokta, Usta, Ali'nin Sekiz Günü ve Kan Kitabı bulunuyor.

Cuma 08.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 08.05.2009 17:09
ABONE OL

* Gösterimdeki filmlerin fragmanlarını izlemek ve filmlerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için TIKLAYIN

Star Trek

Henüz çaylak günlerini yaşayan mürettebat, aksiyon, komedi ve kozmik tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkıyor. Galaksinin kaderi iki sıkı rakibin elindedir. Bir tarafta Iowa'daki çiftlikte doğup büyümüş, serseri ruhlu, heyecan ve macera arayan genç James T. Kirk, diğer tarafta ise her türlü duygusallığı reddeden mantık bazlı bir toplumda yetişmiş olan Spock vardır. Daha önce hiç gidilmemiş, tehlikelerle dolu yolculukta mürettebatı yönetebilmek, ikisi arasında oluşacak sıra dışı güçlü dostluğa bağlıdır.

Tür: Dram, bilimkurgu, aksiyon
Yönetmen: J.J. Abrams
Oyuncular: Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana, Simon Pegg, Winona Ryder, Zoe Saldana.

Tetikçi 2: Yüksek Gerilim (Crank: High Voltage)
Çin mafyası tarafından kaçırılan Chev, üç ay sonra gözlerini açar ve kalbinin ameliyatla çıkartılıp, yerine çalışabilmesi için düzenli olarak elektrik takviyesi gerektiren pilli bir aletin takıldığını görür. Chev bu kez Meksika çete lideri El Huron'dan ve Çin Suç Örgütü'nün başı Poon Dong'dan kaçmaya başlar.

Tür: Aksiyon
Yönetmen: Mark Neveldine, Brian Taylor
Oyuncular: Jason Statham, Amy Smart, David Carradine, Clifton Collins Jr., Ling Bai.

Kan Kitabı (Book of Blood)
Doğaüstü güçlerin ve olayların varlığını yıllarca süren araştırmalarıyla kanıtlamaya çalışan Dr. Mary Florescu, sonunda teorilerinin geçekliğini kanıtlayabilmek için bir fırsat yakalar. Çok güvendiği dostu ve iş arkadaşı Reg Fuller ile Tollington'da sebebi ve nasıl olduğu açıklanamayan cinayetlerin işlendiği bir eve yerleşirler. Mary, bu karanlık evin sırrını çözmek için öğrencilerinden birinin medyum güçlerinden faydalanmayı ummaktadır.

Tür: Korku Yönetmen: John Harrison
Oyuncular: Jonas Armstrong, Sophie Ward, Paul Blair.

Igor
Bir laboratuvar asistanı olan Igor'un, kendisiyle aynı kaderi paylaşan arkadaşlarından farklı olarak gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Mesela bir bilim adamı olmak gibi... Başarısız efendisi bir deney sırasında beklenmedik şekilde ölünce, Igor da yıllardır beklediği şansı yakalar.

Tür: Komedi, animasyon
Yönetmen: Anthony Leondis
Seslendirenler: John Cusack, Myleene Klass, Robin Walsh, Matt McKenna, John Cleese.

Milk
1977'de, Harvey Milk, San Francisco Şehir Meclisi'ne seçilerek Amerika'da eşcinselliğini saklamadan bir devlet kadrosunda üst düzey yöneticiliğe seçilen ilk kişi oldu. Zaferi, sadece eşcinsel hakları adına önemli değildi. Yaşlı vatandaşlardan sendikalı işçilere kadar herkes için Harvey Milk, bir uğurda savaşmanın anlamını değiştiren, Amerikalıların kahramanı haline gelen biri oldu. Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar aldı.

Tür: Dram, biyografi
Yönetmen: Gus Van Sant
Oyuncular: Sean Penn, Josh Brolin, Emile Hirsch, James Franco, Diego Luna.

Usta
Usta, 2008 Avrupa'sının güneydoğusunda, çağdaş uygarlık hayallerinden kopmak istemeyen Türkiye'nin ruhunu, tutkulu bir oto tamircisinin gözünden anlatıyor. Filmde tek başına bir uçak yapma hayaline inatla sarılan Doğan Usta, bunu hayatının merkezinde görecek, bu tutku ve bencillik onu ailesinden ve eşinden koparacaktır. Doğan'ın kendi uçağını yapma sevdası, film boyunca aşkı ile tutkusu arasında da bir ikilem oluşturuyor.

Tür: Dram
Yönetmen: Bahadır Karataş
Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy, Şevket Çoruh, Hasibe Eren.


Nokta
Ahmet istemeyerek de olsa yakın bir arkadaşının ön ayak olmasıyla tarihi değeri yüksek bir Kuran'ın çalınması olayına karışmıştır. Hat eğitimi almış olan parasız Ahmet, Kuran'ı satıp bu sayede arkadaşıyla birlikte zengin olacaktır. Ancak Ahmet bu olayın sonucunda kendisini affetmeyecektir. Vicdan azabıyla yaşamak istemeyen Ahmet, bundan kurtulmak için yollar arar. Geleneksel Osmanlı hat sanatının dahil olduğu film, tek ve kesintisiz bir plandan oluşuyor.

Tür: Dram
Yönetmen: Derviş Zaim
Oyuncular: Mehmet Ali Nuroğlu, Settar Tanrıöğen, Mustafa Uzunyılmaz, Şener Kökkaya.

Ali'nin 8 Günü
Kimi kimsesi olmayan Ali, mahalleye yeni taşınan Zeynep'e âşık olur. Ancak Zeynep bir başkasına âşıktır. Aşk acısı çekmeye başlayan Ali'nin dertleri çoğaldıkça, hayatı da içinden çıkılmaz bir hal alır. Bir gün bar çıkışında Zeynep'i, sevgilisinin dövmeye başladığını görür, Ali de olaya dahil olur. Cemal Şan'ın Aşk Üçlemesi Zeynep'in Sekiz Günü'nün ardından Dilber'in Sekiz Günü ile devam etmişti. Üçleme, Ali'nin günleri ile sona eriyor.

Tür: Dram
Yönetmen: Cemal Şan
Oyuncular: Serdar Orçin, Begüm Birgören, Ufuk Bayraktar, Uğur Polat.