Eurovision'a görsel şovlar damga vuracak

Bu yıl 16 Mayıs'ta 54'üncüsü düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması için tüm nefesler tutuldu.

Cuma 08.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 08.05.2009 09:29
ABONE OL
Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise, tüm hazırlıklarını sürdürürken; yarışmaya katılan diğer ülkeler de farklı şovlarıyla birinci olabilmek için kıyasıya çalışıyor. Provaları tüm hızıyla devam eden yarışmacılar, hazırladıkları şovlarla iddialarını ortaya koyuyor.

HADİSE FARKI

Bu yılki yarışmaya şarkılar kadar hazırlanan görsel şovlar da damgasını vuracak. Yarışmada şarkılar, gösterilerle bütünleşecek.

Yarışmacılar şarkılarını seslendirirken, Led ekranlarda yapılan görsel şovlar da şarkıları süsleyecek. Türkiye'de olduğu kadar yurt dışında da ilgiyle takip edilen ve yarışmanın favori adaylarından biri olarak gösterilen Hadise de sahne şovunda teknolojinin nimetlerinden faydalanacak.

Üç kız ve iki erkek dansçıyla sahnede yerini alacak olan Hadise'nin aşk şarkısının sözlerini yansıtan kalp şekiller de Led ekranda yayınlanacak. Hadise şovunda modern dans ve oryantal dansı birleştirecek.

RESİMLER FONDA

Türkiye, gibi diğer ülkeler de şarkılarının yanı sıra, hazırladıkları görsel şovlarla sahnede ter dökecek.

Azerbaycan'dan katılan Aysel ve Arash'ın performansında Led ekranda davul resimleri kullanılacak. İkili, sahnede ateşli bir dans sergileyecek. Slovenya'nın performansında Led ekranlarda notalar ve keman dizeleri gösterilecek. Romanya'yı da Elena Gheorge temsil edecek. Şarkıcıya, Led ekranda ağaç resimleri eşlik edecek.