Hava sıcaklığı artacak

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava tahminleri...

Cumartesi 09.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009 11:06
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde kısa süreli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan bölgelerimizde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege'nin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Doğusu ile zamanla Göller yöresi Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU:
Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Niğde ile Kayseri çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) ile Amasya ve Çorum çevreleri kısa süreli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyi (Adıyaman, Diyarbakır, Siirt ve Batman) kısa süreli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.