Kazada felç kaldı, iki yıl sonra kazada öldü

Kilis'te 2 yıl önceki kazada belden aşağısı felç olan adam, kendisini tekerlekli sandalyeyle gezdiren eşiyle birlikte bir aracın altında kalarak hayatını kaybetti

Pazar 10.05.2009
ABONE OL
Kilis'te tali yoldan gelen motosiklete çarpmamak için manevra yaptığı belirtilen otomobil, tekerlekli sandalyedeki adam ve eşine çarptı. Kazada engelli koca ve eşi yaşamını yitirirken, 3 yaşındaki çocukları yaralandı. Kaza önceki gün meydana geldi. A. Rasim Hidayet'in (24) kullandığı araba, Şeyh Mehmet Kavşağı'nda, tali yoldan gelen motosiklete çarpmamak için manevra yapınca yolun sağında tekerlekli sandalyedeki Mithat Savaş (45) ile eşi Fatma Savaş ve 3 yaşındaki çocuklarına çarptı. Karı-koca olay yerinde yaşamını yitirirken, 3 yaşındaki çocukları da yaralandı. Olaydan sonra otomobil sürücüsü Hidayet gözaltına alındı.

YENİ EV YAPTIRMIŞLARDI

Kazada hayatını kaybeden Mithat Savaş'ın 2 yıl önce de bir trafik kazası geçirdiği ve bu kaza sonucu felç olarak yaşamını tekerlekli sandalyede sürdürdüğü, sakat haliyle bekçilik yaptığı öğrenildi. 2'si kız, 3'ü erkek 5 çocuğu olan Savaş çiftinin yaşamlarını yitirdiği cadde üzerinde yeni yaptırdıkları eve taşınmak için son hazırlıkları yapmaya giderken kazanın gerçekleştiği bildirildi.