"Kimseyi incitmek istemem"

Pazar 10.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 10.05.2009 19:00
ABONE OL
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bülent Ersoy ve Zeki Müren'le ilgili sözlerinin yanlış anlaşılmasının kendisini üzdüğünü söyledi.

Partisinin il kongresine katılmak üzere Çanakkale'ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Vali Abdülkadir Atalık'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bakan Günay, Bülent Ersoy ve Zeki Müren'le ilgili ifadelerine açıklık getirdi.

Bakan Günay, "Hiçbir sanatçı arkadaşımı kesinlikle incitmek istemem. Hiçbir sanatçı arkadaşımın herhangi bir alandaki tercihleri de kimseyi ilgilendirmez. Beni de ilgilendirmez. O yüzden eğer arkadaşlarımızı bilmeden üzmüşsem sözlerimizi düzeltmek istiyorum. Onlarla ilgili bir kastım yok. Orada benim vurgulamaya çalıştığım Türkiye'nin bir dönem yaşadığı acıları unutmaması ve benzer bir türlü tuzak ortamlarına Türkiye'nin düşmemesi konusunda bir dikkat çağrısıydı. Ancak o gergin ortam içinde belki amacımı aşan bazı ifadeler oldu ya da derdimi anlatamadım. Verdiğim örnekler belki o ortamda yeteri kadar anlatılamadı. Haklı olarak sanatçı arkadaşlarımız üzülmüş olabilirler. Bunu da bu vesile ile düzeltmek isterim." şeklinde konuştu.

Ertuğrul Günay, bir süre önce katıldığı 12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nde Bülent Ersoy ve Zeki Müren ili ilgili yaptığı "Nice yalanlar gördük. Ben bir yıl hatırlıyorum, Zeki Müren Türkiye'nin en büyük erkek sanatçısı, Bülent Ersoy en büyük kadın sanatçısı seçilmiş. Böyle bir absürt, dramatik, toplumun aklının karıştırılmaya çalışıldığı dönemlerden geçtik" açıklaması tartışmalara neden olmuştu.