İstanbul'da Domuz Gribi paniği

Pazartesi 11.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 11.05.2009 22:57
ABONE OL
Amerika'dan geldiği ileri sürülen biri kadın 2 kişinin, Domuz Gribi şüphesi ile hastaneye müracaat etmesi üzerine Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde tedbir alındı.

Akşam saatlerinde 2 hastanın Domuz Gribi şüphesi ile müracaatının ardından hastane personeline maske dağıtıldı. Hastanede ilaçlama yapıldı. Müracaat eden kişilerin, yaklaşık 1 hafta önce ABD'den uçak ile Türkiye'ye geldikleri öğrenildi.

İddiaya göre, biri kadın 2 kişinin, uçak ile Türkiye'ye gelişleri esnasında önlerinde oturan bir Amerikalı'nın sürekli hapşırması üzerine şüphelendikleri ve Atatürk Havalimanı'na inişlerinin ardından konuyla ilgili bilgi aldı. Bahse konu kişilere yetkililer tarafından, 1 hafta içerisinde hastalığın taşıdığı şüpheli durumların görülmesi halinde hastaneye müracat etmeleri istendi. Bunun üzerine akşam saatlerinde şahıslar, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne geldi. Durumlarını izah etmelerinin ardından hastane personeline maske dağıtıldı ve Acil Servis'te ilaçlama yapıldı.

Rahatsızlıkları nedeniyle hastaneye başvuranlar ve hastalarını ziyaret için gelen hasta yakınları da konu hakkında uyarıldı. Hastanedeki tedbirler devam ediyor.