Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava tahminleri...

Çarşamba 13.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009 08:54
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'un batı ilçeleri) ile öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı ve Ankara'nın kuzeybatı ilçelerinde (Çamlıdere ve Kızılcahamam) kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin güney, iç ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, zamanla Ülkemizin kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerindeki (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Trakya kesimi ile öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik ve İstanbul'un batı ilçeleri (Silivri ve Çatalca) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ile Ankara'nın kuzeybatı ilçeleri (Çamlıdere ve Kızılcahamam) kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri ile Orta Karadeniz kıyıları parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerindeki (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin doğu kesimlerindeki (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.