Oyuncaklara sarılıp hasretini bastırıyor

Çorum’da, babası ile kaldırımda yürürken 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün çarpması sonucu can veren 5 yaşındaki Dilara Begüm Dölcü’nün ailesi, tek çocuklarını kaybetti. Acılı baba ise, kızının oyuncaklarına sarılarak avunuyor

Çarşamba 13.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
Minik Dilara henüz 5 yaşındaydı... Ailesinin tek çocuğuydu, gözbebeğiydi... Ve tıpkı Kahramanmaraşlı Yunus Emre gibi o da, ehliyetsiz bir sürücünün kullandığı aracın altıda kalarak yaşamını yitirdi. Geride gözü yaşlı bir aile bırakarak... Feci kaza önceki gün Gemici Mahallesi Dr. Cihat Aytaç Caddesi'nde meydana geldi. Midesi ağrıdığı için biricik kızı Dilara Begüm'ü hastaneye götüren baba Dursun Dölcü, tedavisinin ardından biricik kızının elinden tutmuş evlerine doğru yola çıktı. Baba-kız hastane dönüşü Osmancık Endüstri Meslek Lisesi'nin önüne geldikerinde Dilara Begüm, okulun bahçesinde amcasının oğlu Kemal'i gördü.

TAM ELİNE UZANIRKEN

Burada okuyan lise ikinci sınıf öğrencisi olan Kemal Dölcü, yeğeni Dilara Begüm'ü kucağına alıp bir süre sevdi. Daha sonra baba Dursun Dölcü, kızını okul duvarının üzerinden kucağına alıp, kaldırıma bıraktı. Ancak tam "Kızım elini ver" deyip, kızının elini tuttuğu sırada, karşı yönden hızla gelen 16 yaşındaki sürücünün kullandığı pikap, kaldırımda babasının elini tutmaya çalışan küçük kıza çarptı. Talihsiz Dilara olay yerinde hayatını kaybetti. Kuruyemişçi dükkânında tezgâhtar olarak çalışan baba Dursun Dölcü, şimdi kızının oyuncaklarına sarılarak, gözyaşı döküyor... "Bununla avunmaya çalışıyorum" diye baba bir yandan da ehliyetsiz sürücüye isyan ediyor: "Yaktı, bitirdi bizi. Bir tane dayanağım vardı, o da gitti. Biricik kızım kollarımda can verdi. Hâlâ montunda kızımın kan izleri var. Gözümün önünde kızımı ezdi geçti..."

SÜRÜCÜ TUTUKLANDI

Kızının ölümüyle yıkılan ve babasını da 1993 yılında yine bir trafik kazası sonucunda kaybettiği öğrenilen anne Binnaz Dölcü ise, yapılan iğne ve sakinleştirici ilaçlarla sürekli uyutuluyor. Öte yandan baba Dursun Dölcü, okulun önündeki caddede daha önce kasis olduğunu ancak kasisin bir süre önce kaldırıldığını savunarak, "O kasis olsaydı belki kızım ölmezdi" dedi ve dava açacağını ifade etti. Kazadan sonra gözaltına alınan 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü M.T. ise 'taksirle adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Osmancık Endüstri Meslek Lisesi 2. sınıf öğrencisi olan M.T.'nin olay günü babasından gizli olarak aracı alıp, okuldaki arkadaşlarının yanına gittiği öğrenildi.