Hava sıcaklığı artacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cuma 15.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009 12:05
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke geneli az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 3 ila 5 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, yurdun kuzeybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölge geneli parçalı, güneydoğusu (Bilecik, Bursa, Sakarya) çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda pus görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli) parçalı ve çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batısı parçalı çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) parçalı çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Sinop çevrelerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Genellikle parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri (Tokat, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Samsun çevrelerinde sis görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, Kars ve Ardahan çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusu parçalı çok bulutlu geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin yükseklerinde (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) görülecek kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...