Hava sıcaklığı artacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cumartesi 16.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2009 13:36
ABONE OL

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerde parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağı ve öğle saatlerinden sonra Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde aralıklı sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, kuzeybatı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra doğusu parçalı bulutlu geçecek.

EGE: İç kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Göller Yöresi parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu) parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri (Tokat, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) parçalı ve çok bulutlu; Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin yükseklerinde (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) görülecek kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.