Turistler sahillere akın etti

Muğla'nın Bodrum ve Fethiye ilçelerinde sıcak hava nedeniyle sahiller dolmaya başladı.

Cumartesi 16.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2009 17:11
ABONE OL
Muğla'nın Bodrum ilçesinde hava sıcaklığı 26, deniz suyu sıcaklığı ise 17,4 dereceyi buldu. Yerli ve yabancı turistler de hafta sonunu denizde değerlendirdi.

Öğrenci olduğunu belirten İbrahim Budak, "Bütün Bodrumluların şu an denizde olması gerekiyor. Hava çok sıcak, denizin tadını çıkarın." dedi.

Denize giren bir grup öğrenci de, "Okul tatil, hava sıcak, deniz çok güzel." şeklinde konuştu. Yerli ve yabancı turistlerin bazıları ise bankta oturup kitap okudu. Çarşıya çıkan bazı vatandaşlar da sıcak sebebiyle ağaç gölgelerinde serinlemeye çalıştı.

Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde daha da artacağını bildirdi.

FETHİYE'DE HAVA SICAKLIĞI 35 DERECE OLDU

Muğla'nın Fethiye ilçesinde hava sıcaklıkları 35 dereceyi bulunca insanlar sahillere ve piknik alanlarına akın etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Libya üzerinden geleceğini duyurduğu sıcak hava dalgası sahil beldelerinde etkisini göstermeye başladı.

Fethiye'de termometreler 35 dereceye kadar çıktı. Artan nem miktarı ile birlikte bunalan insanlar ise soluğu sahillerde ve piknik alanlarında aldı. Çoluk çocuk denize koşan Fethiyeliler, suyun tadını çıkarıyor. Bazıları ise denize girmek yerine ailecek piknik yapmayı tercih ediyor.

Sıcaklardan bunalan bazı insanlar, henüz mayıs ayında etkisini gösteren sıcaklıkların yaz mevsiminde daha da etkili olmasından çekiniyor.

İZMİR'DE SICAK HAVA İNSANLARI SOKAĞA DÖKTÜ

İzmir'de artan sıcaktan bunalanlar, gölgelik alanlarda serinlemeye çalıştı.

Termometrelerin 25 dereceyi gösterdiği şehir merkezinde çimlerin üzerinde oturan vatandaşlar, uçurtma uçurup piknik de yaptı.

Meteoroloji verilerine göre sıcaklığın zaman zaman 30 dereceyi de gördüğü İzmir'de bazı çocuklar da yasak ve tehlikeli olmasına rağmen süs havuzlarına girdi. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının artacağını belirtiyor.