Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava tahminleri...

Pazar 17.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 17.05.2009 12:57
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu ile Eskişehir'in kuzey ve batı ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve kuzeydoğu, Ülkemizin güneybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu açık, zamanla güney ve doğusu parçalı çok bulutlu, Bursa, Bilecik ve Balıkesir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya ve Denizli) parçalı çok bulutlu, Kütahya'nın kuzeyi kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi ve batı kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Genellikle parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin yükseklerinde (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) görülecek kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçecek.