Çocuklarını kurtardı, eşiyle yanarak öldü

Yangında iki çocuğunu pencereden atıp kurtaran adam, eşini almak için geri döndü. Ancak alevler arasında kalan talihsiz adam ve eşi kurtarılamadı

Salı 19.05.2009
Son Güncelleme: Salı 19.05.2009
ABONE OL
Isparta Kepeci mahallesindeki iki katlı bir ahşap evde dün sabah saat 06.00 sıralarında yangın çıktı. Dumanın etkisiyle uyanan Kemal İ. (53), önce yan odada bulunan kızı Pelin (16) ve oğlu Ferdi'yi (14) uyandırıp ikinci kattaki pencereden atlamalarını sağladı. Daha sonra dışarı çıkıp komşularından yardım isteyen Kemal İ., içerde bulunan eşini kurtarmak için tekrar eve girdi. Ahşap merdivenlerin çökmesi üzerine evde mahsur kalan Kemal İ. ve eşi Belkıs İ. (39) ile birlikte feci şekilde yanarak can verdi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık iki saat süren çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. Olay yeri inceleme ekiplerince yapılan çalışmanın ardından Kemal İ. ile Belkıs İ.'ın yanmış cesetleri otopsi için Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Faciayı öğrenen Gürkan İlköğretim Okulu Müdürü ve öğretmenleri, öğrencileri olan Ferdi ile ablası Pelin'i teselli etmek için yangın bölgesine geldiler.

ELEKTRİK KONTAĞI

Yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceği öne sürüldü. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da olay yerine giderek, ölenlerin yakınlarına taziyede bulundu.