Bir ruj bana yeter!

Ünlü model Ece Sükan, işi gereği sık sık makyaj yapmak zorunda! Ama "Günlük hayatımda asla makyajı abartmam" diyor ve ekliyor: Allık, maskara ve dudak rengi bir ruj bana yeter!

Perşembe 21.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 21.05.2009 16:40
ABONE OL
Modellik, moda editörlüğü, vintage butiği işletmeciliği, moda programı yapımcılığı ve 'Aşk Yakar' dizisindeki oyunculuğu ile konuşulan Ece Sükan, In Style dergisine "Gözlerim ve kaşlarım çok ön planda olduğu için hafif makyajı tercih ediyorum" diyerek merak edilen güzellik sırlarını anlattı.Cilt bakımınızdan bahseder misiniz?
Çok hassas bir cildim var. Mevsim geçişlerinden hemen etkileniyor. Bakımını dermo- kozmetik markalarla yapıyorum. Avene, Dermalogica ve Murad'ın cilt bakım ürünlerini dönüşümlü olarak kullanıyorum. Bu aralar da Murad'ın C vitaminli temizleyicisi favorim.

Anti-aging kremlerine ilginiz var mı?
Göz çevresi için yine Murad'ın C vitaminli kremini kullanıyorum. Bir de zaman zaman organik ürünler alıyorum. Mesela en son Ann Yvette inci tozu bakımını ve salyangoz özü içeren bir ürün denedim.

Sürekli makyajla iç içe olmanızı gerektiren bir hayatınız var. Günlük makyajınız nasıldır?
Asla abartılı makyaj yapmıyorum. Mineral bir fondöten, allık, maskara ve dudak rengi bir ruj bana yetiyor. Parfümerilere bayılırım.

Size en çok yakıştığını düşündüğünüz makyaj tarzı hangisi?
Gözlerim ve kaşlarım çok ön planda olduğu için belli olmayan makyajı beğenirim. Dönemsel makyajların da bana yakıştığını düşünüyorum. Defileler ve özel çekimler için yapılan hoş, renkli ve 'trendy' makyajları da seviyorum.

Kozmetik alışverişini sever misiniz?
Bayılırım! Parfümerileri gezmeyi, yeni çıkan ürünleri incelemeyi çok severim. Satış elemanlarının en çok sevdiği müşteri tipiyim.

İnce ve fit kalmak için neler yapıyorsunuz?
Bu aralar kick-box yapıyorum. Yazın bol bol tenis oynuyorum. Daha önceleri Nişantaşı'nda Fast Gym'e gidiyordum, yakında tekrar gitmeyi düşünüyorum. Sağlıklı beslenmeye de dikkat ediyorum. Genelde iştahlıyımdır, fast food'dan uzak durmaya çalışırım. Bir-iki kilo alırsam, hemen kendimi frenleyip yediklerime çok dikkat ederim.