Kütahya'da ev ve iş yerlerini su bastı

Kütahya ve Kayseri'de sağanak yağış nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.

Perşembe 21.05.2009 00:00
ABONE OL
Kütahya'da aniden başlayan ve şiddetli yağış dolayısıyla, kanalizasyon hatlarındaki suların rögar kapaklarından taşması sonucu Fatih, Evliya Çelebi, Gaybi Efendi, Ziraat mahallelerinde iş yerleri ve evlerde su baskını yaşandı.

Ev ve iş yerleri su altında kalan vatandaşlar, rögar kapaklarını açıp caddelerdeki orta refüjlerin beton kısımlarını kırarak, yağmur sularını tahliye etmeye çalıştı.

Süpürge, kürek, tırmık vasıtasıyla, suları boşaltmaya çalışan bazı vatandaşlar, durumu bildirdikleri halde itfaiye ekiplerinin müdahalede bulunmadığını öne sürdü. Bu arada, şiddetli yağış nedeniyle bazı ekili alanların da su altında kaldığı ve trafikte aksama yaşandığı bildirildi.

KAYSERİ

Kayseri'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle gece metre kareye 4 kilogram yağmur düştü.

Sağanak yağış nedeniyle Kocasinan ilçesi Gaziosman Mahallesi'nde, Melikgazi ilçesinde ise Esenyurt ve Eskişehir Bağları mahallelerinde toplam 15 evin zemin katını su bastı.

Öte yandan Kayseri'de bazı bölgelerde yağmurla birlikte dolu yağışı da etkili oldu. Bazı ağaçların dalları ve parklardaki çiçekler dolu yağışından zarar gördü.