Oy vermeyen mahallenin minibüs hattı kaldırıldı

Büyükçekmece-Karaağaç hattının, seçimden bir gün sonra kaldırılmasına tepki gösteren Karaağaç mahallesi sakinleri Belediye Başkanı Hasan Akgün'ü suçladı

Perşembe 21.05.2009
ABONE OL
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün, Karaağaç mahallesinde öğrenci ve işçilerin kullanması için tahsis edilen minibüsü, yerel seçimlerin ertesi günü kaldırdığı ortaya çıktı. Minibüsün kaldırılmasına isyan eden köylüler, 'Bizim köy yolumuzu iptal ettiği için Hasan Akgün'e oy vermedik. Kendisine oy çıkmayınca da dolmuşu kaldırdı' şeklinde konuştular. Seçim arifesinde dolmuşları kaldırılan köylüler imza toplayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yardım istedi. Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Merkezi ve Büyükçekmece Şoförler Odası, Karaağaç mahallesine yeniden dolmuş koydurdu. Büyükçekmece Belediyesi'nden konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken sadece, 'Ekonomik krizden dolayı kaldırıldı' denildi. Yerel seçimlerde Büyükçekmece, Karaağaç mahallesinden AK Parti'ye 418, CHP'ye 119 oy çıkmıştı.

YOL TEPKİSİ

Hasan Akgün'e oy vermedikleri için cezalandırıldıklarını söyleyen Hüseyin Aygün isimli vatandaş ise şunları söyledi: "Seçimlerden aylar önce yolun giriş ve çıkışına toprak döktürdü. Seçimlerden iki gün önce de yolu tekrar açtılar. Ancak yoldan arabanın geçmesi nerdeyse imkansız. Bize yeni yolu kullanmamız söylendi. Yeni yolun köye mesafesi 2.5 kilometre. 2003 yılında iki parselin birleştirilmesi nedeniyle köyün 50 yıllık yolunu zenginlere peşkeş çektiler. Biz de buna tepki olsun diye seçimlerde Hasan Akgün'e oy vermedik. Yine de köyden 119 oy çıktı" diye konuştu.