Bisikletinde vurulan Emirhan'a gözyaşı

Ağabeyi ile bisiklet kullanırken vurulan 4 yaşındaki Emirhan'ın babası "Devletimiz silahlara önlem almalı. Başka yavrular ölmesin" dedi

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009
ABONE OL
İstanbul Altınşehir'de önceki akşam saat 19.00 sıralarında evinin balkonundan art arda ateş ettiği belirtilen 13 yaşındaki Ö.Ç.'nin silahından çıktığı iddia edilen kurşun sokakta bisiklet süren 4 yaşındaki Emirhan'a isabet etmiş ve küçük çocuk hastaneye kaldırılmak istenirken, yolda hayatını kaybetmişti. Emirhan'ın ölümüne kardeşine bisiklet sürdüren 10 yaşındaki ağabeyi S. B. tanık oldu. Kardeşi gözleri önünde vurulan ağabey S.B., "Emirhan bisiklet sürüyordu. İki el silah sesi geldi. Kardeşim ikinci silah sesinin ardından kanlar içerisinde yere düştü. Bir arkadaşımla birlikte kucaklayarak evimizin önüne getirip anneme bağırdım. Daha sonra da hastaneye götürdüler" diye konuştu. Çocuğundan biri 11 yıllık komşusunun oğlu tarafından öldürüldüğü ileri sürülen taksici baba Erdal B., "Komşularımızın söylemesine göre daha önceden de aynı çocuk ateş etmiş. Devletimiz silahlara önlem almalı. Benim yavrum gitti başka yavrular ölmesin. Allah'ın takdiri" dedi.

'NASIL DAYANACAĞIM'
Olay anından beri bir an olsun gözyaşı dinmeyen anne Ayizer B. ise "Yavrumun acısına nasıl dayanacağım. Benim oğlum büyüyüp polis olacaktı" diyerek gözyaşı döktü. Emirhan'ın cesedi dün yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak evinin bulunduğu Altınşehir Camisi'ne getirildi. Küçük Emirhan daha sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.