Diğer katil erkek ve Cem'in akrabası

Münevver'in tırnağından alınan örneklere göre olayda yer aldığı saptanan ikinci kişi yüzde 90 erkek ve Cem G. ile aynı aileden...

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009
ABONE OL
SABAH'ın dünkü sayısında yayımlanan "Etiler vahşetinde ikinci fail" başlıklı haberinin ardından ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Adli Tıp Kurumu'ndan savcılığa giden otopsi raporu, cinayetin seyrini değiştirdi. Parçalanmış cesette Cem G.'nin haricinde farklı bir kişiye ait saç, tırnak altı bulgusu ve tükürük bulunması, "DNA" karşılaştırılmasının yolunu açtı. Cinayet masası ekipleri, vahşette Cem G.'ye yardım ettiği düşünülen diğer şüphelilerin peşine düştü. Seri operasyonlarda 3 şüpheli gözaltına alındı.

'YARASI ÖLDÜRÜCÜYDÜ'
Adli Tıp raporuna göre, cinayete karışan ikinci kişi yüzde 90 ihtimalle erkek. Yine Münevver Karabulut'un tırnaklarından elde edilen saç, deri ve kan örneklerinin DNA incelemesine göre şüpheliler yüzde 99 ihtimalle aynı aileye mensup. Soruşturma kapsamında elde edilen DNA örnekleri ile Cem G.'nin babası Mehmet Nida G., ağabeyi ve arkadaşları ile Karabulut'un arkadaş çevresinin DNA'ları karşılaştırılacak. Tutuklu baba Mehmet Nida G.'den DNA örneği alınması için girişimde bulunulduğu da öğrenildi. Otopsi sonucuna göre Münevver Karabalut'un ölüm nedeninin iç ve dış kanama olduğu belirlendi. Ailenin avukatı Altan Altınyunt "Bıçaklamalar da öldürücü olmuş. Bu iç kanama meydana getirmiş. Bir de boğazı kesilince dış kanamaya neden olmuş. Yani boğazını kesmeseler bile Münevver ölecekmiş. Ama yine de vahşice boğazını kesmişler'' diye konuştu.

'TÜRKİYE'DEN ÇIKMADI'
Cinayetin şüphelileri arasında bulunan ve gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan Cem G.'nin annesi Tülay Makbule G.'nin izi Moskova'da bulundu. Polis Cem G.'nin yurtdışına çıktığına dair bir ize rastlayamadığı için ülke sınırları içinde saklanmış olma ihtimalini de değerlendiriyor. Cinayeti en ince ayrıntısına kadar çözmek ve suçluları adalete teslim etmek için yoğun çaba sarf eden İstanbul Polisi, günlük raporlar hazırlayarak Vali Muammer Güler'i bilgilendiriyor. Öte yandan Mehmet Nida G.'nin tutukluluğuna yapılan ikinci itiraz da bir üst mahkeme İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nce reddedildi.

ACILI BABA: EVDE AYİN Mİ YAPTILAR?
SABAH'a konuşan baba Süreyya Karabulut, ''Bunlar üç grup. Biri cinayeti işliyor, diğer grup delilleri yok ediyor. Üçüncü grup ise evi temizliyor ve kamera kayıtlarını yok ediyor. Cinayet nedeni olarak iki teori üzerinde duruyorum. Birincisi kızım bu ailenin çok önemli bir sırrını öğrendi. İkincisi de evde ayin düzenlendi. Kızımı kurban ettiler'' dedi.