Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cumartesi 23.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009 10:17
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların öğle saatlerinden itibaren Kayseri, Sivas, Çorum, Yozgat, Amasya, Tokat, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, kuzeydoğu bölgelerimizde 3 ila 5 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden itibaren Kayseri, Sivas, Çorum, Yozgat, Amasya, Tokat, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Lokal su baskını, Taşkın, Yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde güneydoğusunda hafif sis görülecek.

EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı, güney ve iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah ilk saatlerde Muğla çevrelerinde sis görülecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı (Antalya, Isparta ve Burdur) ile Adana, Mersin,Osmaniye ve K.Maraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Sivas, Kayseri ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu) kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon ve Merzifon çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin iç kesimlerinde (Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt) kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Şırnak, Hakkari) kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...