Karısıyla yakaladığı amcasını öldürdü

Erzurum'da eşiyle birlikte yakaladığı amcasını 3 kez yaralayıp serbest bırakılan 29 yaşındaki genç, 4'üncü girişiminde başından vurarak öldürdü

Pazar 24.05.2009
ABONE OL
Erzurum'da Adem Derdiyok isimli genç, eşiyle ilişki yaşadığını iddia ettiği amcasını kurşunlayarak öldürdü. İddiaya göre amca İrfan Derdiyok, bir yıldır yeğeni Adem Derdiyok'un (29) eşiyle yasak ilişki yaşıyordu. İşsiz olan ve geçici işlerde çalışarak evini geçindirmeye çalışan Adem Derdiyok, bu ilişkiyi öğrendi. Aldatma dedikodularından sonra eşini takibe alan Derdiyok, bir gün eve geldiğinde eşi ve amcasını birlikte yakaladı. Eşini karşısında gören M.D. ise "Önce tecavüz etti, sonra şantajla birlikte olmaya devam etti. Bu yüzden kimseye söyleyemedim" diye kendini savundu. Eline aldığı bıçakla amcasını yaralayan Adem Derdiyok, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra amcasına yine saldıran Derdiyok, araya giren İrfan Bozkurt'u göğsünden bıçaklayıp, yaraladı. Adem Derdiyok, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından, 'Adam yaralamak'tan cezaevine gönderildi. 3 ay tutuklu kalan sanık, iyi hali gözönüne alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BABASI DESTEK VERDİ

Son olarak iki hafta önce Derdiyok, amcasını kolundan yaraladı. Derdiyok ve babası gözaltına alındı. Mahkemede baba Ahmet Derdiyok, kardeşini kendisinin vurduğunu söyledi. Baba tutuklandı, Derdiyok tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Amcasını öldürmeyi kafasına koyan Derdiyok, önceki akşam Gölbaşı'ndaki Cami sokakta karşılaştığı amcasının kafasına tabancayla bir el ateş açarak kaçtı. Kanlar içerisinde yere yığılan amca, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yakalanan amca katili, tutuklanarak cezaevine gönderildi.