"Münevver cinayeti tahkikat aşamasında"

Pazar 24.05.2009 00:00
ABONE OL
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İstanbul'da öldürülen Münevver Karabulut'un firari şüphelisinin yakalanmasına çalışıldığını belirterek, ''Konu tahkikat aşamasında, biraz sabretmek lazım'' dedi.
Ergin, AK Parti Kilis İl Başkanlığı kongresine katılmak üzere geldiği ilde, gazetecilerin Münevver Karabulut cinayetine ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin katil zanlısı Cem G'nin yurt dışına çıkıp çıkmadığına ilişkin sorusu üzerine, Bakan Ergin, bu konuda kendisine ulaşan bir bilgi olmadığını, ancak ilgili birimlere ulaşmış olabileceğini söyledi.
Zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Ergin, bir gazetecinin Adalet Bakanlığına konuya ilişkin bir itiraf mektubu gönderilip gönderilmediğini sorması üzerine şöyle konuştu:

''Şu anda tahkikat devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, güvenlik güçlerimiz bu konuda büyük çaba sarf ediyor. Konu tahkikat aşamasında, biraz sabretmek lazım. Bütün güvenlik güçlerimiz, görevlilerimiz zanlıyı yakalamaya çalışıyor. Dolayısıyla açıklamalar, tahkikat aşamasına zarar verebilir. Tahkikat sonucunun beklemekte yarar var.''

Daha sonra, AK Parti Kilis İl Başkanlığı kongresine katılan Adalet Bakanı Ergin, buradaki konuşmasında, Türkiye için istikrarın önemini vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Türkiye'de 86 yılı aşkın bir süre içinde 60 hükümet kurulmuş, 1,5 yıla bir hükümet düşüyor. Siyasi istikrarın çok büyük önemi var. Cumhuriyet döneminde siyasi istikrar maalesef uzun süre devam etmemiştir. Koalisyon hükümetlerinin kendi içlerindeki çekişmeler yüzünden ülkeye hizmet götürülememiştir.''
Türkiye'nin 2002 ile 2009 yılları arasında istikrarı yakaladığını belirten Sadullah Ergin, son 4 seçimde korunan istikrarın devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.
Tek liste ile gidilen AK Parti Kilis İl Kongresinde, il başkanlığına, Ahmet Salih Dal yeniden seçildi.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kongrenin ardından Kilis'ten Hatay'a hareket etti.