Yardım ederken canlarından oldular

TEM Otoyolu Bağcılar mevkiinde meydana gelen kazadaki yaralıların yardımına koşan 2 kişi ile kazaya karışan otombilde bulunan 1 kişi hızla gelen başka bir otomobilin altında kalarak hayatını kaybetti. Kazada 2 kişi de ağır yaralandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 24.05.2009 15:02 ABONE OL
Edinilen bilgiye göre, TEM Otoyolu'ndan Başakşehir istikametine gitmekte olan Seylan Ayhan'ın kullandığı 34 YJ 5493 plakalı otomobil, Mahmutbey İSTOÇ mevkiinde kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Aynı yöne gitmekte olan başka bir otomobilin sürücüsü Ferdi Turgut ile yanında bulunan Melih Katman, otomobillerini durdurarak kazazedelerin yardımına koştu. Ferdi Turgut, Melih Katman ve kaza yapan otomobilde bulunan Ramazan Karaköse ikinci bir kazayı engellemek için güvenlik önlemi almaya başladı. Bu sırada hızla ilerleyen Yasemin Ö.'nün kullandığı 34 FJ 5878 plakalı otomobil, bu kişlere çarparak metrelerce sürükledi. Melih Katman ile Ramazan Karaköse olay yerinde; Ferdi Turgut ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kaza sonrası yaralanan Yasemin Ö. ile yanında bulunan Serdar Demir ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kazayı duyarak olay yerine gelen Ferdi Turgut'un kardeşi gözyaşları içinde ağabeyini aradı. Polis ekipleri şahsı sakinleştirerek olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı.

Görgü tanıkları, ölen kişilerin kazazedelerin yardımına koştuğunu, bu sırada kazayı farkedemeyen Yasemin Ö.'nün kullandığı otombilin altında kaldıklarını anlattı.

Bu arada, kaza nedeniyle Mahmutbey mevkiinden Başakşehir yönüne bir süre trafiğe kapanan TEM Otoyolu, kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından normale döndü. Kaza mahallinde incelemelerde bulunan polis soruşturma başlattı.

BUGÜN NELER OLDU