'Kızımın hemen hamile kalması gerekiyordu'

Suna Selen sperm bankası ile hamile kalan kızı Güner Özkul'a sahip çıktı: "Rahim kanallarında daralma olduğu için acele etti"

Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
Kıbrıs'ta sperm bankasından aldığı spermlerle hamile kalan 43 yaşındaki kızı Güner Özkul'a sahip çıkan annesi Suna Selen "Kısa sürede hamile kalması gerekiyordu. Güner de bu yüzden böyle bir yola başvurdu" dedi. Münir Özkul'la evliliğinden olan kızının hamile kalmak için nedenleri olduğunu belirten Selen şöyle dedi: "Güner son yıllarda dalgıçlıkla ilgileniyordu. Diğer yandan da sürekli kilo alıyordu. Dalgıçlığın hızla kilo almasına neden olduğunu öğrendik. Doktora gittiğimizde, kızımın rahim kanallarında daralma olduğunu söyledi. Dolayısıyla paniğe kapıldık. Kısa sürede hamile kalması gerekiyordu."

'BEN CESARET EDEMEZDİM'
Kızının sperm bankasından hamile kaldığını ilk duyduğunda çok şaşırdığını ancak kızmadığını belirten Selen "Ben böyle bir şeye asla cesaret edemezdim" dedi. Güner Özkul'un sağlıklı bir hamilelik geçirmesi için huzura ihtiyacı olduğunu hatırlatan annesi, eleştirilere son verilmesini istedi.