"Anadolu Ateşi Evolution" İstanbul'da sahnelenecek

Anadolu Ateşi, yeni versiyonu ''Evolution''u, 5 Haziranda Turkcell Kuruçeşme Arena'da sahneleyecek.

Perşembe 28.05.2009 00:00
ABONE OL
Anadolu Ateşi Evolution gösterisiyle Anadolu'nun 7 bölgesinden derlenen yüzlerce halk dansı motifinden oluşan koreografileriyle zengin Anadolu kültürünü yansıtacak.

Gösteri öncesinde Anadolu Ateşi Dans Topluluğu hocalarının İstanbul genelinde eğitim verdiği ilköğretim okullarından 4-6 yaş grubu anaokulu öğrencileri, 20 dakikalık özel gösteri sunacak.

Topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Anadolu Ateşi'nin, sürekli kendini yenileyen bir topluluk olduğunu belirterek, grubun 5 Haziranda klasik Anadolu Ateşi gösterisini değil, ''Fire of Anatolia–Evolution/Anadolu Ateşi–Değişim'' adıyla yeni versiyonunu oynayacağını kaydetti.

Sanatseverlerin daha önce hiç izlemedikleri, daha zengin bir Anadolu Ateşi izleyeceğini aktaran Erdoğan, yeni eklenen semahlar, Kafkas dansları, dinsel törenler ve roman danslarının gösteriyi daha zengin kıldığını vurguladı.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Sibirya'dan Katar'a, Japonya'dan Amerika'ya 60 ülkede gerçekleştirdiği 2 bin temsille 11 milyonu aşan izleyiciye ulaştı.