Haber turu-2

Çarşamba 03.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009
ABONE OL
Demirkazık'a 1 yıl 3 ay hapis cezası
NİL Demirkazık, "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada savcı Mustafa Bilgili, Demirkazık'ın, "basın-yayın yoluyla PKK terör örgütünün propagandasını yapmak", "halkı ırk ve bölge bakımından kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçlarından 2 yıldan 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti. Demirkazık'ı, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, cezanın seçenek yaptırımlara çevrilmesine veya ertelenmesine yer olmadığına karar verdi.
AA

DSP'li başkana yolsuzluktan gözaltı
TEKİRDAĞ'IN Çerkezköy ilçesi Kapaklı beldesinde, ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla, aralarında Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'nın da bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, aldıkları bir ihbar üzerine Kapaklı Belediyesi İhale Komisyonu'nca 3 ayrı ihale dosyasına fesat karıştırdıkları iddiasıyla Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile 5 ihale komisyonu üyesini ve müteahhitler Hüseyin E. ve Semih D. gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlılar, daha sonra Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. Mandalı, son yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti'den (DSP) belediye başkanı seçilmişti.
Taha ASLANLI

Keneye en küçük kurban Uğur oldu
ÇORUM'DA kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsünün bulaştığı tespit edilen 6 yaşındaki Uğur Köroğlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dün öldü. Çorum'un Bayat ilçesi Saray köyünde yaşayan Uğur, 23 gündür sevk edildiği Samsun'da tedavi görüyordu. Uğur, 2002'den beri keneye verilen kurbanlarda en küçük vaka olarak kayıtlara geçti. Van'da da evinin bahçesinde oynayan 3 yaşındaki Ahmet İşler, kene ısırması sonucu tedavi altına alındı. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Dr. Ali Kutta Çelik, "Bunun kuluçka süresi 9 gün. Onun için hastayı 9 günlük takibe aldık" dedi.