Hafta sonu hava nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cuma 05.06.2009 09:24
Güncelleme: Cuma 05.06.2009 16:38
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Tokat, Amasya, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda (Çankırı, Yozgat ve Sivas) kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç bölgelerde yağışla birlikte 5 ila 7 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile zamanla kuzey ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, iç ve doğu bölgeler ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

İSTANBUL'DA SAĞANAK YAĞIŞ

İstanbul'da öğleden sonra başlayan sağanak yağış vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Yağmurun yağmasını beklemeyen İstanbullularun, binaların altında durarak yağmurdan korunmaya çalıştığı gözlendi.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Tokat, Amasya, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda (Çankırı, Yozgat ve Sivas) kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Lokal su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında esecek kuvvetli rüzgar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sakarya ve Bilecik çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri (Adana, K.Maraş ve Osmaniye) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin kuzeydoğusunda (Çankırı, Yozgat ve Sivas) kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu) kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin iç kesimlerinde (Tokat, Amasya, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...