'Kaza olur' diye aracıyla gitmedi, minibüs çarptı

Kars'ta diş ağrısı çeken eşini Erzurum'a götürmek isteyen Veli Daştan'a arkadaşları, "Otomobille gitme" dedi. Yola yaya çıkan Daştan çiftine minibüs çarptı. Eşini kaybeden Daştan komada

Perşembe 05.06.2009
ABONE OL
Kars'ta şeker fabrikasında 5 yıldır güvenlik şefi olarak görev yapan Veli Daştan (38) yirmilik dişi yeni çıktığı için diş ağrısı çeken 10 yıllık eşi Gülnur Daştan'ı (32) önceki gün Kars Devlet Hastanesi'ne götürdü. Doktorlar diş filmi çekilmesi için Daştan'ı Erzurum'a sevk etti. İşyerinden izin alan Veli Daştan, arkadaşlarına özel otomobil ile Erzurum'a gideceğini söyledi. İşyeri arkadaşları "Kendi aracınla gitme. Kaza yaparsın, otobüsle git" uyarısında bulundu.

ARKADAŞLARI YIKILDI

Daştan çifti bu öneriyi dikkate alarak otobüsle Erzurum'a gitti. Karı-koca Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne doğru yürürken, hızla gelen Selahattin Yiğit yönetimindeki minibüs kavşakta karşıya geçmeye çalışan çifte çarptı. Ağır yaralanan Gülnur Daştan hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi, ağır yaralanan Veli Daştan ise yoğun bakımda tedaviye alındı. Hayati tehlikesi süren Veli Daştan'ın çalışma arkadaşları acı haberi alınca yıkıldı. Minibüs sürücüsü Selahattin Yiğit de gözaltına alındı.