40 metreden denize uçtu

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

Cumartesi 06.06.2009 10:43
ABONE OL
Aracıyla yaklaşık 40 metreden deniz kıyısına uçan sürücü, kazadan kırıklarla kurtuldu. Yaralı sürücü, sarp arazi nedeniyle yaklaşık 2 saatlik uğraşı sonucu balıkçı teknesiyle kurtarıldı.

Kaza, gece saat 00.30 sularında meydana geldi. Ankara'dan Ereğli'deki akrabalarına ziyarete gelen ve polis memuru olduğu öğrenilen 41 yaşındaki Ali Bayrak, Alaplı Bölge Trafik İstasyonu mevkiinde virajı alamayarak, 06 JE 514 plakalı aracıyla yaklaşık 40 metreden deniz kıyısına uçtu. Kazayı gören diğer sürücülerin haber vermesi üzerine trafik ve sağlık ekipleri olay yerine geldi. Yaralıya ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Yapılan muayenede yaralının kol, ayak, göğüs ve çene kemiğinde kırık olduğu tespit edildi. Uçurumun dibindeki yaralının yola çıkarılabilmesi için vinç çağrıldı.

Kurtarma çalışmaları sırasında yaralı sürücü Ali Bayrak'ın cep telefonu çaldı. Telefona cevap veren polis memuru, yakınlarına Ali Bayrak'ın kaza yaptığını ve durumunun iyi olduğunu söyledi. Haberi alan Bayrak'ın yakınları kısa sürede olay yerine geldi.

Kurtarma çalışmaları sırasında jandarma ekipleri ve vatandaşlar, bilincini açık tutmak için yaralı sürücüyü sürekli konuşturmaya çalıştı. Jandarma komutanına sürekli olarak, "Tanıdığım herkes hakkını helal etsin" diyen Ali Bayrak'ın yakınları, gözyaşlarını tutamadı.

Gelen vinç, kurtarma çalışması için yeterli olmadı. Bunun üzerine sedyeyle bir sandala alınan yaralı, yaklaşık 2 saat sonra, deniz yoluyla uygun bir yere alınarak ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ali Bayrak'ın çene kısmında büyük kesik ve vücudunun birçok bölümünde de kırıklar olduğu, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Kazada hurdaya dönen araç, çekici ile kamyon garajına kaldırıldı.
Polis olayla ilgili tahkikat başlattı.