Çekirge zevk için ölmüş!

Oyuncu David Carradine'ın ölümüne yol açan cinsel fanteziyi, uzmanlar yorumladı: Oksijenin azalmasıyla daha çok zevk almak için bunu yapıyorlar

Cuma 06.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 06.06.2009
ABONE OL
Türk halkının 1970'lerde TRT ekranlarında yayınlanan Kung Fu dizisindeki "Çekirge" rolüyle tanıdığı sinema oyuncusu 72 yaşındaki David Carradine'ın intihar etmediği, yalnız başına yaptığı cinsel fantezi sonucu öldüğü ortaya çıktı. Tayland'ın başkenti Bangkok'taki otel odasında önceki gün asılı halde bulunan Carradine'ın ölümünü araştıran polis yetkilisi Worapong Siewpreecha, Carradine'ın cesedinin, mastürbasyon amaçlı plastik bir seks aletinin bir ucu boynuna, diğer ucu ise cinsel organına bağlanmış halde bulunduğunu açıkladı. Siewpreecha'ya göre ölüm, plastik aletin uçlarının düğüm olması sebebiyle ünlü oyuncunun nefessiz kalması sonucunda gerçekleşti.

TIPTA ADI: OTO-EROTİZM ASFİKSİ

Tayland Adalet Bakanlığı'na bağlı adli tıp uzmanı Porntip Rojanasunan ise, polis yetkililerini doğrulayarak, "David Carradine intihar etmedi. Ölüm sebebi masturbasyon sırasında meydana gelen talihsiz bir kaza" diye konuştu. Uzmanlar, David Carradine'ın ölümle biten fantezisinin tıptaki karşılığının 'oto-erotizm asfiksi' olduğunu belirtirken, kimi uzmanlar da, "Cinsel sapıklığa girer" yorumunda bulundu.

'Bu şekilde ölen birinin otopsisini yapmıştım'
Prof. Dr. Hamit Hancı (Ankara Üniversitesi): Bunun tıptaki ismi 'oto-erotizm asfiksi'dir. 'Daha çok zevk için ölüm' olarak da adlandırılıyor. Genellikle Uzakdoğu, Kanada ve ABD'nin bazı bölgelerinde kullanılıyor. Türkiye'de 15 yıl önce bu şekilde ölen bir erkek ergenin otopsisini yapmıştım. Boğazın sıkılması esnasında oksijen azalıyor ve kişi daha çok cinsel zevk alıyor. Kişi kendini kaybedip, boğazını daha da çok sıkınca boğularak ölüyor.

'Tüm parayı tüketen talihli, böyle ölmüştü'
Dr. Cem Kese (Cinsel Sağlık Enstitüsü Bşk.):
Belli bir yaşın üstünde, hayatta aradığını bulamayan insanların yaptığı bir davranıştır. Kendini kötü hisseden bir kişi, iyi hissetmek için kendine bir yandan acı verirken bir yandan mastürbasyon yapar. Birden çökmüş, aniden zengin olmuş, aniden şöhret olmuş kişilerde bu tip sapkınlıklara sık rastanır. Bir piyango zengininin, bütün parayı harcadıktan sonra bu şekilde öldüğünü okumuştum, yıllar önce.

TÜRKİYE 'ÇEKİRGE' İLE TANIDI
Killi Bill filmleri ve Kung Fu dizisiyle Türkiye'de yakından tanınan Carradine, Altın Portakal Film Festivali için bir dönem Antalya'ya da gelmişti.