Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük hava tahminleri...

Pazar 07.06.2009 09:09
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; doğu bölgelerde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Doğu bölgelerde görülecek yağışların; Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı bölgelerimizde 3 ila 5 derece artacak, yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Marmara'nın batısı ile zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde beklenen kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların sebep olabileceği olumsuz şartlara karşı (Lokal su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında esecek kuvvetli rüzgar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile Rize ve Hopa çavreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakari, Şırnak) ile Elazığ çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.