Mine Mutlu'nun kızı babasından şikâyetçi

Sinema oyuncusu Mine Mutlu'nun kızı Büşra 10 yaşında iken babasının annesinden kalan daireyi sattığı için suç duyurusunda bulundu

Pazar 07.06.2009
Son Güncelleme: Pazar 07.06.2009
ABONE OL
Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Mine Mutlu'nun 42 yaşında ölümünden sonra çocukları arasında başlayan miras kavgasına, ayrıldığı eşi de dahil oldu. Mutlu'nun 21 yaşındaki kızı Büşra Çulha, kendisi 10 yaşındayken, annesinden kalan Etiler'deki daireyi sattığını iddia ettiği babası Ünal Çulha'yı savcılığa şikâyet etti. Avukat aracılığıyla savcılığa sunulan suç duyurusunda, Büşra Çulha'nın anne ve babasının boşanmalarının ardından, 22 Kasım 1988'de evlilik dışı olarak doğduğu, annesi Mine Mutlu'nun 18 Eylül 1990'da öldüğü hatırlatıldı. Mine Mutlu'nun mirasçısı olarak geriye iki çocuğu Büşra Çulha ve Çağkan Çulha'nın kaldığı ifade edilen dilekçede, Etiler Çamlık Bölgesi'ndeki dairenin de bu mirasa dahil olduğu belirtildi.

AĞABEYİNE DAVA AÇTI

Ancak iki kardeşe ait bu taşınmazı baba Ünal Çulha'nın, tapudan sattığı iddia edilen dilekçede, "Bu işlem hileli ve bakımı altındaki çocuğunun malını eksiltmeye yöneliktir" denildi. Büşra Çulha daha önce de birçok dizide oynayan ağabeyi Çağkan Çulha hakkında anne yadigârı evin yüzde 50 hissesini satmak istediği için dava açmıştı.