Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük hava tahminleri...

Pazartesi 08.06.2009 07:46
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Öğle saatlerinden itibaren ülkemizin doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van'ın kuzey ve Erzurum'un doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Trakya'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Öğle saatlerinden itibaren Ülkemizin doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van'ın kuzey ve Erzurum'un doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Lokal su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ) parçalı ve çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla kıyı kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla doğusu parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Artvin, Gümüşhane, Bayburt) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari, Muş, Bingöl, Bitlis, Şırnak) ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van'ın kuzey ilçeleri ile Erzurum'un doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde G.antep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt çevreleri kısa süreli aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.