Açık havada kabare vakti

Patricia Kaas, 20'li ve 30'lu yıllara ait parçaları kabare havasında bu akşam Açıkhava Tiyatrosu'nda seslendirecek. SABAH'a konuşan Kaas, Hadise'nin Düm Tek Tek parçasını 'dans pistleri için güzel bir parça' olarak niteliyor

Salı 10.06.2009
ABONE OL
Son Eurovision Şarkı Yarışması'nda Fransa adına yarışınca tekrar gündeme gelen ve Fransızca popüler müziğin son yıllardaki başarılı yorumcularından biri olan Patricia Kaas, bu akşam İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alıyor. Konser öncesi SABAH'a konuşan sanatçı, İstanbul'da 1920'li ve 1930'lu yılara ait müziklerden bazı örnekleri, içinde görsel ve dans unsurları da barındıran farklı ve renkli bir şov eşliğinde seslendireceğini söylüyor. Çok küçük yaşlarda şarkı söylemeye başlayan ve 80'li yılların sonunda adını Fransa dışında da duyurmaya başlayan Kaas, onlarca müzik ödülünün de sahibi. Müzik yaşamında en çok Billie Holiday, Marle Dietrich ve Edith Piaf'tan etkilendiğini, chanson, blues, caz ve bazen de pop tarzı şarkıları söylemeyi tercih ettiğini belirten şarkıcı sözlerine şunu da ekliyor: "Ama cazın yeri ayrı. Daha çok söyledikçe cazı daha çok seviyorum. Belki bazen caza biraz elektronik bir katkı da yapılabilir."

TÜRLER ARASI BİR ALBÜM
İstanbul konserinde son albümü Kabaret'ten örnekler seslendirecek şarkıcı söz konusu yeni albümdeki müziği ise şöyle tarif ediyor: "Kabaret aslında içinde tango, Fransız cazı ve Berliner Kabaret türlerini bir arada barındıran bir albüm. Bu yüzden benim için çok özel." Kaas Moskova'da düzenlenen son Eurovision Şarkı Yarışması'nın kendisi için ilginç bir deneyim olduğunu, bir çok yeni müzisyen ve insanla tanışmanın keyfini yaşadığını belirtiyor. Aldığı dereceyle bir çok hayranını üzse de, sadık dinleyicileriyle bu akşam buluşmaya hazırlanan sanatçı, Türkiye adına yarışan Hadise'yi seksi ve hoş bir kadın olarak niteliyor. Kaas, Düm Tek Tek şarkısını da dans pistleri için güzel bir parça olarak görüyor.