Hintli güzeller Türkiye'ye geldi

Hindistan'da düzenlenen ''Miss İndia 2009''da ilk 3 sıraya giren 3 güzel, Türkiye'nin tanıtımı için katalog çekimlerine katılmak üzere İstanbul'a geldi.

Çarşamba 10.06.2009 14:00
ABONE OL
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk-Hindistan Turizm Konseyi ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle, THY'nin tarifeli uçağıyla Mumbai'den İstanbul'a gelen ''Miss İndia 2009'' 1. güzeli Ekta Choudhary, 2. güzel Pooja Chopra ve 3. güzel Shriya Kishore'yi Atatürk Havalimanı'nda Türk-Hindistan Turizm Konseyi Başkanı Emin Çakmak karşıladı.

Hindistan 1. güzeli Ekta Choudhary, havalimanında yaptığı açıklamada, ilk defa Türkiye'ye geldiğini belirterek, ''Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu duyduk. Hindistan'da 2009 güzelleri olarak seçildik. Türkiye'nin Hindistan'da tanıtımı için katalog çekimlerine katılacağız'' dedi.

Emin Çakmak da yaptığı açıklamada, İstanbul'da 2 gün kalacak Hintli güzellerin İstanbul Boğazı, Sultanahmet Camisi, Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi'ni gezeceklerini kaydetti.

İstanbul gezisinin ardından Nevşehir'e gidecek Hintli güzellerin, Kapadokya'da peribacalarında ''Miss İndia 2010''un takvim ve katalog çekimlerine katıldıktan sonra Antalya'ya geçerek burada golf sahaları, Aspendos ve Perge'de çekimlere katılıp, Türkiye'den 16 Haziranda ayrılacağını ifade eden Çakmak, ''Hintli güzeller Türkiye'nin Hindistan'daki turizm elçileri olacak. Amaç Türkiye'nin Hindistan'da tanıtılması'' dedi.